• آخرین اخبار

 • چگونگی عملکرد موتورهای جستجو

  عملکرد موتورهای جستجو

  Crawling و فهرست بندی (indexing) در موتورهای جستجو
  شبکه ی جهانی اینترنت را به عنوان شبکه ای از ایستگاه های مترو در یک شهر بزرگ در نظر بگیرید.
  هر ایستگاه ،داکیومنت های ویژه ی خود را دارد. ( مانند صفحه ی وب گاهی اوقات یک فایل pdf ، jpg یا فایلی دیگر ) موتورهای جستجو به راهی نیاز دارند تا از تمام شهر عبور کرده و تمامی ایستگاه های موجود را بیابند ، بنابراین آنها از قابل دسترس ترین مسیرها یعنی لینک ها استفاده می کنند.
  ساختار لینک وب، تمامی صفحات موجود را پیوند می دهد.( یا حداقل تمام صفحاتی که موتورها به آن دسترسی دارند) از طریق لینک ها، روبوت های خودکار موتورهای جستجو که به آن خزنده یا عنکبوت ها گفته می شود می توانند میلیارد ها داکیومنت مرتبط را جستجو کنند. وقتی موتور صفحات را پیدا میکند ، وظیفه ی بعدی آن آنالیز کد آنها و ذخیره ی صفحات انتخاب شده در هارد درایو های بسیار بزرگ است تا در زمان نیاز بتوان از آنها استفاده کرد. برای موفقیت در ذخیره سازی میلیاردها صفحه که بتوان در یک چشم به هم زدن به آنها دست یافت، موتور های جستجو پایگاه های داده ی وسیعی در سراسر جهان ایجاد کرده اند.
  این امکانات ذخیره سازی گسترده حاوی هزاران دستگاه است که به طور غیر قابل باوری مقادیر زیادی از اطلاعات را پردازش می کنند. در نهایت وقتی شخصی اقدام به جستجو در هر کدام از موتورهای بزرگ می کند، انتظار دارد تا به سرعت به یافته های دلخواه دسترسی پیدا کند،حتی تاخیر سه یا چهار ثانیه ای باعث نا رضایتی می شود. بنابراین موتورها تلاش می کنند تا پاسخ ها را هر چه سریع تر فراهم نمایند. و زمانی که فرد برای جستجو به اینترنت مراجعه می کند از موتورهای جستجو انتظار دارد تا میلیارد ها داکیومنت را جستجو کنند و دو کار انجام دهند. اولا تنها یافته های مرتبط و مفید اطلاعات موردنظر را ارائه می دهند و دوما یافته ها را با توجه به اهمیت آنها مرتب بندی می کند. هدف فرایند بهینه سازی موتور جستجو،تاثیر مثبت بر روی اهمیت و ارتباط (relevance) می باشد. برای موتورهای جستجو مرتبط بودن یعنی ارائه ی یک صفحه مرتبط با موضوعات مورد نظر در جستجو. در اولین روزهای وب موتورهای جستجو پای خود را فراتر از این اقدام ساده نمی گذاشتند و متوجه شدند که نتایج مطلوبی بدست نمی آید. از این رو، در یک تحول بنیادین، مهندسین هوشمند در بسیاری از موتورهای جستجو راه های بهتری برای یافتن نتایج بدست آوردند تا کاربران به سهولت به جستجو بپردازند و از آن لذت ببرند. امروزه صدها عامل بر ارتباط (relevance ) تاثیر می گذارند، که ما درباره ی بسیاری از آنها در این کتاب راهنما به بحث می پردازیم.
  اهمیت ، مقوله ی دشواری برای ارزیابی است ، اما موتورهای جستجو باید به آن بپردازند. در حال حاضر موتور های جستجو اهمیت را درشهرت می دانند، یعنی هر چه یک سایت ، صفحه یا داکیومنت مشهور تر باشد، محتویات اطلاعات آنها نیز باید با ارزش تر باشد. این فرضیه در عمل نیز ثابت شده است ، هر وقت موتورهای جستجو معیارهای رضایت مندی کاربر را افزایش داده اند محبوبیت آنها نیز افزایش یافته است. میزان ارتباط و شهرت را نمی توان با نیروی انسانی تعیین کرد ( خدا را شکر و گرنه باید از تمام جمعیت زمین به عنوان نیروی کاری استفاده می شد)
  در عوض موتورهای جستجو، معادلات ریاضی – الگوریتمی طراحی کرده اند تا بتوان قسمت های بی اهمیت را طبقه بندی و اطلاعات را مبنی به اهمیت آنها رتبه بندی کرد. این الگوریتم ها معمولا از صدها جزء تشکیل می شوند.
  در زمینه بازاریابی جستجو، عموما از آنها به عنوان عوامل رتبه بندی یاد می کنیم.
  برای آنهایی که علاقه ی خاصی به این موضوع دارند، سئو منبع ویژه ای را در ارتباط با این موضوع ارائه داده است.
  پس چگونه می توان در این عرصه به موفقیت رسید؟ یا چگونه بازاریابان امر جستجو برای موفقیت در موتورها مطالعه و آموزش می بینند؟
  الگوریتم های پیچیده ی موتور های جستجو در ابتدا غیرقابل نفوذ به نظر می رسند و خود موتورها هم امکانات کمی برای دسترسی به نتایج بهتر یا ترافیک بیشتر ارائه می دهند. اطلاعات و روش های بهینه سازی موتورها در زیر بیان شده اند ( این اطلاعات به وسیله ی خود موتورها ارائه شده اند)
  در این آدرس میتوانید نوشته های گوگل را بیشتر مطالعه بفرمائید.

  ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

  بدون نظر

  

  0 دیدگاه ، دیدگاه خود را بیان کنید

 • درباره ما

  شرکت طراحان وب شریف
  با دارا بودن تیم متخصص و مجرب متشکل از روانشناسان و بازاریابان حرفه ای آماده انجام پروژه های شما ازطراحی سایت تا تقویت برند و به سود رسانی آن می باشد.همان طور که می دانید برای موفقیت در اینترنت و دنیای مجازی داشتن یک وب سایت مناسب ضروروی می باشد. طراحی سایت ایساتیس در امر طراحی وب سایت به عوامل مهمی مانند روانشناسی رنگ ها درطراحی توجه می کند. نکته مهمتر آن که ایساتیس با استفاده از ایده های جدید محیطی را برای موفقیت یک مجموعه پدید می آورد.


 • محتواهای سایت

 • خدمات ما

  شرکت سایت ایساتیس
  برنامه نویسی حرفه ای
  طراحی سایت
  طراحی وب سایت
  طراحی سایت حرفه ای
  طراحی وب سایت حرفه ای
  طراحی فروشگاه اینترنتی
  طراحی حرفه ای فروشگاه اینترنتی

 • ما را در اینستاگرام دنبال کنید …

 • تلگرام

 • لینک های مرتبط

 • 11 سال تجربه با شما بودن افتخار بزرگ ماست.