• آخرین اخبار

 • چک لیست مقدماتی برای سئوی مشاغل کوچک

  در سه ماه گذشته مشغول فراگیری سئو با بهینه سازی وب سایت یک موسسه ی کوچک بودم.
  بهینه سازی جستجوی محلی روش بسیار خوبی برای یاد گیری سئو است. زیرا رقابت کم تری وجود دارد و میتوان چشم انداز کوچکی ایجاد کرد. روند کندی است، اما به من چیزهای زیادی یاد داد. در پایین چک لیستی وجود دارد که به بهینه سازی بسیار کمک میکند:
  ۱ – جستجو: قبل از قبل از شروع سئو باید وبی که قصد تغییر ان را دارید جستجو کنید.
  ۲ – چک لیست مقدامتی یادگیری سئو را کامل کنید: این کار به شما کمک میکند تا تمام مهارت های مرد نیاز را فرا بگیرید.
  ۳- اهداف خود را یاد داشت کنید: چرا دارید چنین کاری انجام میدهید؟ چرا مردم باید سایت شما را پیدا کنند؟ ایا سایت شما به سادگی توسط مردم دیده میشود؟
  ۴- هدف من این بود که والدین محلی وب سایت مشتری من را پیدا کنند و فرزندانشان را در ان مدرسه ثبت نام کنند.
  ۵- درخواست های جستجو را ثبت کنید: مردم از چه واژگانی برای جستجوی شرکت شما استفاده میکنند؟ در google adwords، ثبت نام کنید، چگونگی استفاده از “Ad text ideas” و “keyword tools” را یاد بگیرید.
  ۶- ابزار رایگان keyword difficulty و ابزار پولی wordtracker
  ۷- یافته های اخیر موتور جستجو را در کلیدواژه هایتان تحلیل کنید. چه کسی رتبه ی بالایی دارد؟ ان ها چه فعالیت های موثری انجام میدهدند؟ رقبای خود را شناسایی کنید.
  ۸- لیستی از رقبای خود تهیه کنید. از اطلاعات گام قبلی استفاده کنید و لیستی از رقبایتان بوجود بیاورید. با این کار متوجه میشویک جگونه سایت های دیگر به صفحات موتورهای جستجوی هدف شما دسترسی پیدا کرده اند.
  ۹- ازyahoo site explorer استفاده کنید تا منابع لینک های رقیای خود را بیابید، منابع لینک هایی که رقبایتان از ان ها استفاده کرده اند را برای استفاده در اینده ذخیره کنید.
  ۱۰- در google analytics,google webmaster tools و Bing webmaster center ثبت نام کنید.
  ۱۱- قبل از سئو، اجازه دهید Google Analytics به مدت دو هفته کار کند. این امر به تحلیل گرها اجازه میدهد تا اطلاعات را گردآوری کنند.
  ۱۲- طراحی تصویری سایت را ارزیابی کنید. اگرظاهر سایت مردم را به خود جلب نکند، دیگر سئو هیچ کاری نمیتواند انجام دهد. اگر ظاهر سایت بد باشد،مردم به سایت های بهتری در منطقه ی شما مراجعه خواهند کرد.
  ۱۳- سازگاری در مرورگرها: سایت خود را از مروروگرهای Mozila fire fox, internet explorer, safari 3,x مشاهده کنید. این کار در Mac و PC انجام دهید. باید تظمین کنید که بازدیدکننده ها از سایت شما دیدن خواهند کرد و در انجا بمانند.
  ۱۴- یک ادرس ایمیل جدید ویژه برای سایت ایجاد کنید: از این ادرس برای تمام ایمیل های ارسالی و دریافتی استفاده کنید. این کار برای ساخت لینک بسیار اهمیت دارد.
  ۱۵- به کد HTML خود نگاه کنید و تمام برچسب های مرتبط با سئو را بهینه سازی کنید.
  چند نکته ی مهم:
  ۱ – به اهداف اولیه ی خود دست پیدا کنید.
  ۲ – کلید واژه در برچسب عنوان
  ۳- کلیدواژه در H1 در هر صفحه
  ۴- کلیدواژه در متن
  ۵- ساختار URL را بهینه کنید
  ۶- ساختار اطلاعات
  ۷- در تصاویر مرتبط،کلید وازه ها را در بر چسب های Alt و نا فایل وارد کنید.
  ۸- لینک های مناسب Nofollow
  ۹- ایا به meta description نیاز دارید؟ موتورهای جستجوی مهم در اسکن کردن متن وب سایت ها وجایگزین کردن واژه های مناسب با جستجوهای کاربر، بسیار عالی عمل میکنند. آیا از الگوریتم های موتور استفاده میکنید؟ توصیه میکنم که meta description را خودتان درست کنید و ادامه ی کار را به موتورها بسپارید.
  ۱۰- ادرس وشماره تلفن شرکت را وارد کنید. این کار رادر تمام صفحات انجام دیهد. موتورهای جستجو به اندازه ی کافی باهوش هستند تا بتوانند فرمت های ادرس و تلفن را شناسایی کنند. این اطلاعات اهمیت بالایی در جستجوی محلی دارند. توصیه میکنم از این فرمت استفاده کنید:
  Company name
  ۱۱ ۱۱ ۱۱th pl NE
  City, state zip
  (۵۵۵) ۵۵۵۵۵۵۵۵
  ۱۱- یک robots.txt اضافه کنید . این کار بنا به دلایلی مهم است. اولا- بااستفاده از ان متوجه میشوید که موتورهای جستجو در چه صفحاتی به راحتی می خزند. دوما- وارد کردن robots.txt پی گیری موتورهای جستجو را اسان تر میکند. زیرا قبل از هر کاری ، ابتدا سایت را دانلود میکند.
  بیرو ن از سایت:
  ۱ – فعالیت و وب سایت مشتری خود را به فهرست های محلی موتورهای جستجو اضافه کنید. بهترین مکان برای فهرست شدن: Yahoo local, google local,bing local, city search , askcity.
  ۲- وب سایت مشتری خود را به دایرکتوری های صنعتی اضافه کنید. برای پیدا کردن دایرکتوری های مرتبط ، از لیست منابع لینکی که قبلا تهیه کرده اید استفاده کنید.
  ۳- دایرکتوری هایی را که به سایت اضافه می کنید و نام کاربری و رمز عبورها را ثبت کنید. برای ثبت دایرکتوری ها از ایمیلی که قبلا به وجود اورده اید استفاده کنید. برای لوگین های مختلف، رمزهای ورودی گوناگون استفاده کنید. باید همیشه به فکر تامین امنیت سایت خود باشید.
  ۴- از منابع لیستی که قبلا از yahoo site explorer گرفته اید، استفاده کنید. و از آن منابع، لینک تهیه کنید.
  ۵ – لینک های بیشتری بگیرید- در اینترنت جستجو کنید و سایت های دیگر که مایلند به شما لینک دهند را پیدا کنید.
  ۶- اهمیت منبع لینک را فراموش نکنید. صدهزار لینک از سایت های اسپمی به اندازه ی یک لینک از سایتی معتبر، کمک کننده نخواهد بود. هم چنین، اتق بازرگانی محلی، گروه های شبکه های محلی و مشاغل داوطلبانه ی محلی را نیز در نظر بگیرید. موتورهای جستجو برای لینک های محلی ارزش زیادی قائل هستند.
  ۷- ببینید که آیا استفاده از سایت های رسانه ی اجتماعی منفعتی دارند یا خیر؟
  آیا مشتری شما به طور فعال در رسانه ی اجتماعی شرکت میکند؟
  اگر این چنین است، پس مواظب باشید اسچمی نشوید و فقط از محتوای با کیفیت و مناسب استفاده کنید. فعالیت مشتری خود را به شبکه های حرفه ای مانند Linkedin اضافه کنید.
  ۸- sitemap ایجاد کنید. سپس وارد ابزارهای وب مستر گوگل شوید و آن را گزارش دهید.
  ۹- سایت را با استفاده از گوگل بهینه کنید. وارد ابزارهای وب مستر گوگل شوید و بر روی ابزارها کلیک کنید. هدف جفرافییایی و دامنه ی مناسبی ایجاد کنید. به علاوه باید تصمیم بگیرید که آیا قصد ارائه ی جستجوی محلی را دارید یا نه؟ چون میتواند ترافیک بالایی برای شما به ارمغان بیاورد.
  پیگیری و پیشرفت کنید!
  ۱ – پیشرفت خود را پیگیری کنید. ماهانه تمام پیشرفت های خود را پی گیری کنید. فیلا های تصویری اطلاعات گرفته شده در خود ذخیره میکنند.
  ۲- رتبه ای خود را ثبت کنید. با این کار به مشتری خود ثابت میکنید کاری که انجام میدهید ضروری و مهم است. ماهانه ان را به روز رسانی کنید تا همیشه از رتبه بندی های خود اطلاع داشته باشید. اصلاحات ایجاد کنید، لینک سازی کنید و نتایج را ثبت کنید. برای قرار گرفتن در رتبه ی یک باید بسیار تلاش کنید.

  

  0 دیدگاه ، دیدگاه خود را بیان کنید

 • درباره ما

  شرکت طراحان وب شریف
  با دارا بودن تیم متخصص و مجرب متشکل از روانشناسان و بازاریابان حرفه ای آماده انجام پروژه های شما ازطراحی سایت تا تقویت برند و به سود رسانی آن می باشد.همان طور که می دانید برای موفقیت در اینترنت و دنیای مجازی داشتن یک وب سایت مناسب ضروروی می باشد. طراحی سایت ایساتیس در امر طراحی وب سایت به عوامل مهمی مانند روانشناسی رنگ ها درطراحی توجه می کند. نکته مهمتر آن که ایساتیس با استفاده از ایده های جدید محیطی را برای موفقیت یک مجموعه پدید می آورد.


 • محتواهای سایت

 • خدمات ما

  شرکت سایت ایساتیس
  برنامه نویسی حرفه ای
  طراحی سایت
  طراحی وب سایت
  طراحی سایت حرفه ای
  طراحی وب سایت حرفه ای
  طراحی فروشگاه اینترنتی
  طراحی حرفه ای فروشگاه اینترنتی

 • ما را در اینستاگرام دنبال کنید …

 • تلگرام

 • لینک های مرتبط

 • 11 سال تجربه با شما بودن افتخار بزرگ ماست.